Nacsa Olivér bocsánatot kért, és egyúttal az esélyegyenlőség bajnokának kiáltotta ki magát
A humorista állítja, hogy nem rossz szándék vezérelte.
A humorista állítja, hogy nem rossz szándék vezérelte.
Hat eltérő stílusú alkotó műveit mutatják be a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ nemrég megnyílt kiállításán.
Bár manapság már nem olyan éles a határ a női és a férfi szerepek között, a technológiai vállalatok halványan továbbra is különbséget tesznek köztük. Például azzal, hogy javarészt női hangú digitális asszisztenst működtetnek.
Vajon mit veszítenek, ha veszítenek egyáltalán a kislányok, ha kizárólag megmentésre váró, „passzív” hercegnőkről szóló tündérmesékkel találkoznak? Egyáltalán hogyan hatnak a mesék a női szerepek megélésére? Mennyiben befolyásolja a lányok mentalitását és későbbi esélyeit, ha gyerekként nem igazán találkoznak kiemelkedő női teljesítménnyel? Szakértőket kérdeztünk egy új piaci trendről, a gyerekkönyvpiac "feminista" fordulatáról.
Kovács Ákos valószínűleg épp a választások hétvégéjén ünnepli koncerttel az 50. születésnapját a MüPában, de mint mondja, nem tehet arról, hogy ekkor született. Úgy gondolja, mivel az ellenzéknek nincs vesztenivalója, majdnem bármilyen eszközt megengedhet magának, hogy rombolja az esélyes vetélytárs pozícióit.
A „Szegedi Kovács Ákos Fanclub” arra hívta fel a figyelmet, hogy a zenész nem sorolta fel a nők feladatai közt, hogy az ő koncertjeit látogassák. Ezért arra biztatták a női rajongókat, hogy váltsák vissza a koncertjegyeiket. A "dalcsináló úr" menedzsmentje érdekes levelezésbe kezdett a klubbal.
A férfi-nő kapcsolatban nincs olyan, hogy a férfi vagy a nő nyer, mert ez egy interakció – mondja a nemrég új regénnyel jelentkező Vass Virág. Mire panaszkodnak a férfiak a nőkkel kapcsolatban? És a nők a férfiakkal kapcsolatban? Interjú.
Egyre több szó esik hazánkban a feminizmusról. A gond csak az, hogy inkább önző különcségként jelenik meg, semmint pozitív értékként - olvasható a Méltányosság-blog friss bejegyzésében.
Manapság a nők már kormányok élén állnak, vállalatokat vezetnek, és nagyjából a világ munkaerőpiacának felét teszik ki, ám egy világméretű felmérés szerint minden negyedik ember – főként a fiatal korosztályból – a nőket visszaküldené a tűzhely mellé.